Zrób użytek z niemieckiego

Wiele osób mówi choć trochę po niemiecku. Nie wie co zrobić z takimi umiejętnościami. Jeśli znasz język na poziomie B1, możesz podjąć się pracy opiekuńczej w Niemczech. Nie trzeba być całe życie opiekunem, ale można przez jakiś czas spróbować swoich sił w Niemczech właśnie przy takiej pracy. Według badań Polak zmienia pracodawcę średnio 7 razy w ciągu całego życia, a 5 razy w życiu uczy się nowego zawodu.

Profesja opiekuna osób starszych istnieje od lat, ale w takim wymiarze, jak dzisiaj staje się nowym nurtem zatrudnieniowym. Dotychczas dużo częściej zdarzało się, że rolę dochowania seniorów do „grobowej deski” przejmowały dzieci, żyjące z rodzicami w wielopokoleniowych domach. Dzisiaj starsi ludzie żyją osobno. Ich dzieci albo ciężko pracują, albo chcą mieć swoje życie. Starszymi coraz częściej zajmują się wynajęte do tego i odpowiednio przeszkolone osoby. Dzieje się tak także i w Niemczech. Bo problem starzenia się społeczeństwa dotyczy całej Europy.

Dla młodych osób ważne jest, by oprócz pracy mieć także czas dla siebie. Mało jest wśród 20-30-latków takich, którzy chcieliby od rana do nocy spędzać czas ze starszymi osobami. Jeśli jednak czas pracy byłby zorganizowany tak, że w ciągu dnia jest praca, a po niej własne życie – to czemu nie. Oferta Pomorskiej Akademii Kształcenia Zawodowego w Szczecinie pracy opiekuńczej w Niemczech właśnie taka jest. Pracuje się 7 godzin dziennie, a dalsza część dnia przeznaczona jest na życie rodzinne i prywatne. Bo na wyjazd decydują się także matki z dziećmi lub małżeństwa.

Pracodawca pomaga w zaaklimatyzowaniu się na miejscu i wdraża we wszystkie tajniki pracy. Firma niemiecka, z którą współpracuje Pomorska Akademia Kształcenia Zawodowego w Szczecinie jest stabilna, od 70 lat zajmuje się pomocą socjalną.

 

Warunki udziału…