Trwają spotkania informacyjne z osobami zainteresowanymi pracą w Berlinie

Zostań opiekunem osób starszych na niemiecką umowę o pracę z pełnym ubezpieczeniem także emerytalnym – nowy nabór na szkolenia językowe.

Obecnie Akademia prowadzi spotkania informacyjne z osobami, które chcą zacząć nowe życie w Niemczech. Dotyczy to osób, które zdecydują się od września wyjechać do Berlina i podjąć się stałej, legalnej pracy w charakterze opiekunki środowiskowej osób starszych. Do tego czasu Akademia oferuje bezpłatne kursy języka niemieckiego.

Kształcimy osoby, które chcą żyć i pracować w Niemczech, które tam widzą szansę na rozwój i nowe doświadczenia. Pracuje się 32 godziny w tygodniu, a popołudniami lub rankami – zależnie od grafiku – można normalnie funkcjonować, mieszkając i żyjąc w Berlinie – mówi Anna Kamińska-Glück, Prezes Pomorskiej Akademii Kształcenia Zawodowego w Szczecinie (PAKZ w Szczecinie).

Panuje obiegowa opinia, że praca opiekuńcza jest wyzyskiem Polaków i dotyczy osób zdeterminowanych, które nie mają lepszych pomysłów na życie. Tak to prawda, o ile Polak skazuje się na pracę na czarno, organizowaną przez podejrzanych i pazernych na pieniądze pośredników.

Oferta Szczecińskiej Akademii jest atrakcyjna i niespotykana na rynku. Po pierwsze PAKZ w Szczecinie współpracuje ze stabilnym pracodawcą w Niemczech. Oferuje on 1500 euro brutto miesięcznie, płatny urlop i premię (tzw. trzynastkę) oraz pełne ubezpieczenie, w tym emerytalne.

- Proszę mi powiedzieć, który pracodawca w Polsce zapyta o to, jak się pracownikowi mieszka, jak układają się jego sprawy rodzinne. Nasz pracodawca troszczy się szczególnie o pracowników z Polski. Niemcom bardzo zależy na dobrej współpracy z Polakami. Jako naród jesteśmy wrażliwsi i mamy wpojone silniejsze więzi rodzinne, większy respekt dla osób starszych. To ważne przy opiece nad osobami zależnymi. Jako organizatorzy przedsięwzięcia stawiamy tylko jeden warunek – musisz znać język. To też jest potwierdzenie profesjonalizmu i wiarygodności naszej oferty. – podkreśla  Anna Kamińska-Glück.

Warunki udziału…