Niemiecki na nowe życie

Trwają kursy języka niemieckiego, które umożliwiają zdanie egzaminu B1 i wyjazd do pracy opiekuńczej w Berlinie. Jesteś opiekunem osób potrzebujących – zacznij nowe życie zagranicą.

Akademia współpracuje na stałe z niemieckim pracodawcą, który umożliwia 33-godzinną pracę w tygodniu przy berlińskich podopiecznych. Oferuje płatny urlop, trzynastkę oraz ubezpieczenie emerytalne. Warunkiem koniecznym jest znajomość języka niemieckiego na poziomie B1. Akademia prowadzi nieodpłatne kursy języka przygotowujące do zdania egzaminu pod koniec wakacji.

Polacy nie lubią niemieckiego. A z każdą nauką języka jest tak, że potrzeba „pełnego zanurzenia”. Polecamy uczenie się poprzez słuchanie wiadomości lub oglądanie seriali. Nawet jeśli na początku trudno cokolwiek zrozumieć – radzi Anna Kamińska-Glück, Prezes Zarządu Pomorskiej Akademii Kształcenia Zawodowego w Szczecinie (PAKZ w Szczecinie) i z wykształcenia germanistka – Mało kto z nas zdaje sobie sprawę, że jesteśmy uzdolnieni do nauki języków obcych, bo nasz język jest jednym z najtrudniejszych. Zawiera tak dużą liczbę fonemów (dźwięków mowy), że każdy inny język ma ich mniej. To ułatwia nam Polakom mówienie i naśladowanie melodii innych języków. – dodaje Anna Kamińska-Glück.

Szybka nauka niemieckiego jest możliwa. Najważniejsze widzieć cel tej nauki i mieć motywację, że za chwilę zdarzy się wyjazd i życie zagranicą. Kursanci Akademii chwalą lekcje pełne interaktywnych dialogów i ćwiczeń, które powodują, że czas 6 godzin zajęć, trzy razy w tygodniu upływa jak jedna chwila. A nowe życie w Niemczech staje się dla nich coraz bardziej realne.

Ważne jest uświadomienie sobie, że płynne, kwieciste mówienie w języku obcym jest zależne od naszego stylu wypowiadania się w języku ojczystym. Nie ma sposobu, by ktoś, kto jest mało ekspresyjny w ogóle, był ekspresyjnym mówcą w języku obcym. To spostrzeżenie powoduje, że wiele osób nie jest tak wymagająca wobec siebie. Uczy się z większą przyjemnością i tolerancją dla czynionych postępów.

Nie ma cudownych metod. Ale jest cudowne podejście, którego uczymy – chwalimy, budujemy pewność, że w obcym języku można sobie poradzić znając 2000 słów, czyli do końca wakacji codziennie trzeba zapamiętać ok. 20 słówek. Wiele  przecież już znamy np: danke, bitte, und, Vater, Mutter. W nauce niemieckiego trzeba widzieć szklankę do połowy pełną.– zachęca Pani Anna.

Na zdeklarowanych na wyjazd do Niemiec drzwi Akademii i bezpłatne zajęcia stoją otworem. Pierwsza grupa ma już swoje językowe sukcesy, niebawem przedstawimy ich opinie i rady w tej sprawie.

Warunki udziału…